Sa Pa - "mroźny" zakątek Wietnamu

Będąc w Wietnamie i nie ujrzeć pól ryżowych? To byłaby wielka strata. Sa Pa to jedno z najpiękniejszych miejscowości w Wietnamie. Charakteryzuje się tym, czym zazwyczaj winny tereny górzyste - ciepłem oraz sielską atmosferą. Sa Pa jest lubianym miejscem z kilku powodów. Nie chodzi tylko o pola ryżowe, lecz w głównej mierze o warunki pogodowe. To niewielkie miasteczko jest raczej chłodne, a średnia temperatura wynosi niewiele ponad 15 stopni Celsjusza. Co spotkamy w Sa Pa? Same ciekawe rzeczy i ciekawych ludzi!

Sa Pa

Jest tam kolorowo

W Sa Pa nie spotkamy typowych Wietnamczyków, gdyż miejscowość zamieszkują różne grupy etniczne o różnej kulturze. Wygląda to trochę podobnie jak w naszym Zakopanem, gdzie widok człowieka w ludowym stroju na nikim nie robi wrażenia. W Sa Pa trudno znaleźć "normalnie" ubranych mieszkańców. Spotkamy wiele kultur i wiele grup. Każda z nich jest ubrana na swój, kolorowy sposób. Ciekawe są też domy. Różnią się od siebie diametralnie. Zachowanie ludzi jest bardzo przyjazne i czuć w powietrzu rodzinną atmosferę.

Kolorowe są nie tylko stroje ludowe mieszkańców, lecz także pola ryżowe. Jako, że Sa Pa położona jest w wysokich górach, to widok na kilometry kwadratowe pól ryżowych może spowolnić akcję serca. Zdaniem turystów (mieszkańców także) pola ryżowe to najpiękniejszy krajobraz Wietnamu. Pośród pól ryżowych znajdują się fabryki, gdzie ryż jest sortowany, pakowany i odsyłany do miast celem sprzedaży. Każdy turysta może spróbować ryżu i co najlepsze - Wietnamczycy uprawiają nie jeden gatunek, a kilkadziesiąt.      

    

Co warto zwiedzić w Sa Pa?

Na pewno warto odwiedzić targ, gdzie zakupicie najświeższe warzywa i ryż. Na targu znajdują się knajpy i przydrożne bary. Sprzedawane jedzenie jest bardzo zdrowe i niezwykle tanie. Możemy spróbować kuchni regionalnej, która z pewnością przypadnie nam do gustu. W Sa Pa znajdują się niewielkie świątynie oraz ciekawe obiekty powiązane z produkcją ryżu.

Sa Pa to najpiękniejsza miejscowość w Wietnamie. Tylko ze względów krajobrazowych warto się tam udać na wycieczkę. Turyści mogą się poruszać skuterem lub pieszo. Będąc na miejscu warto odwiedzić niewielkie wsie i poznać odrębne kultury. Zdaniem wielu serce Wietnamu to nie Hanoi ani Sajgon, a Sa Pa. 

 

Zobacz także

Sa Pa - "mroźny" zakątek Wietnamu

Będąc w Wietnamie i nie ujrzeć pól ryżowych? To byłaby wielka strata. Sa Pa to jedno z najpiękniejszych...

Czytaj dalej

Hanoi? Must see!

Hanoi nieprzerywanie od 1975 roku jest stolicą Wietnamu. Odkąd prawa stolicy zostały zabrane Sajgonowi (obecnie Ho...

Czytaj dalej