Bezpieczne pożyczanie

Bezpieczne pożyczanie

Często jest tak, że potrzebujemy pokaźnej sumy pieniędzy na poważną inwestycję. Kiedy zdecydujemy się już na kredyt, zwłaszcza ten opiewający na sporą sumę, warto dokładnie zapoznać się z warunkami kredytu. Na co zwracać uwagę? Każdy bank, który udzieli nam kredytu oferuje nam jego ubezpieczenie, a w niektórych sytuacjach jest to koniecznością.
Jeśli decydujemy się na kredyt powinniśmy znać ukryte koszty ubezpieczenia takiego kredytu. Warto wtedy przeprowadzić symulację kosztów ubezpieczenia obejmującą cały czas kredytowania.
Kredyt z ubezpieczeniem opiewa na podwyższoną wartość około 0, 7 procent. Dlaczego tak się dzieje, skoro pożyczkobiorca występuje jako osoba trzecia, tak więc z tytułu zawarcia umowy kredytowej nie zdobywa przez to zabezpieczenia własnych interesów. Reasumując, pożyczkobiorca nie powinien ponosić kosztów związanych z ubezpieczeniem. W praktyce wygląda to zazwyczaj inaczej. Najczęściej ubezpieczenia oferowane przy kredytach chronią nas na wypadek
śmierci ubezpieczonego, utraty pracy oraz poważnego zachorowania. Coraz więcej osób decyduje się na takowe ubezpieczenie, gdyż chce spokojnie spać. Wielu klientów bankowych dozgonnie ufa pracownikom, i przyjmuje ich propozycję zawarcia polisy ubezpieczeniowej, gdyż uważają ze to konieczne i bezpieczne rozwiązanie na wypadek np. utraty pracy.

[Total: 1    Average: 3/5]

Comments

comments